Bireysel ürün makalesi ara

Kullanıcı adı ve parolamı sisteme nasıl girebilirim?

Çözüm

 ESET Smart Security ve ESET NOD32 Antivirus saate bir yeni virüs imza tanımlarını kontrol eder,  günde en az bir kez yeni virüs tanımlarını ve nadiren program bileşenlerini günceller. Kullanıcı adı ve parolanız yanlış ise veya yanlış girdiyseniz bu güncellemeler başarısız olur. Aşağıdaki adımları takip ederek kullanıcı adı ve parolanızı doğru bir şekilde girip girmediğinizi doğrulayabilirsiniz.

ESET Knowledgebase Video
To watch a video of the steps below, clickhere. Please make sure that you have the latest version of Adobe Flash Player.

 

 • Sistem saati yanında veya Başlat → Tüm Programlar → ESET → ESET Smart Security veya ESET NOD32 Antivirus bölümünde yer alan simgesine tıklayarak ESET ana penceresini açın.  
 • Ana penceredeyken klavyenizden  Ctrl + U tuş kombinasyonlarına basarak kullanıcı adı ve parola pencresini açın.

  Ekran 1-1

 • Kullanıcı adı ve parolanızı doğru bir şekilde girdiğinizi doğrulayın ve Tamam butonuna tıklayın. 

  Aşağıdaki kulanıcı adı ve parola sadece ÖRNEKTİR: 

  Kullanıcı adı: EAV-12345678

  Parola: abcde12345

  kullanıcı adı parola penceresi

  Ekran 1-2

 • Ana penceredeki  Güncelle → Virüs imza veritabanını güncelle seçeneğine tıklayın.(bilgisayarınızın internete bağlı olduğuna emin olun). 

  güncelle penceresi

  Ekran 1-3
  Görsele tıklayarak resmi yeni bir pencerede büyütebilirsiniz.

 • Kullanıcı adı ve parolanızı doğru bir şekilde girdiyseniz güncelleme işlemi başarılı olacaktır. Güncelleme işlemi başarısız olursa veya aşağıdaki gibi "Geçersiz Kullanıcı adı ve/veya Parola." (Ekran 1-4) mesajını içeren bir açılır menü ile karşılaşırsanız 2-4 arasındaki adımları tekrarlayınız.

  geçersiz kullanıcı adı ve/veya parola

  Ekran 1-4

 {UPNOTE.TR_TR}

 


Mevcut virüs tanımlarını ve program bileşenlerini güncellemek güvenlik yazılımları için çok önemlidir. En yüksek düzeyde korumayı sağlamak için antivirüs yazılımının güncelleştirmeleri düzenli olarak aldığını kontrol edin.

Talimatları uygulamanıza rağmen hala güncelleme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, lütfen Kayıp Lisans sayfsını  ziyaret ederek elinizdeki kullanıcı adı ve parolanın doğru olduğunu kontrol edin.