Bireysel ürün makalesi ara

ESET LiveGrid Nedir?

Çözüm

ESET LiveGrid® (ThreatSense.net erken uyarı sistemine dayanır) yeni keşfedilmiş sızıntıları bilgisayarınızdan direkt olarak ESET Lab analiz uzmanlarına aktarır. Uzmanlar, bilgileri işleyip analiz ettikten sonra ESET tarafından geliştirilen tarama motoruna eklerler. ESET LiveGrid® kötü amaçlı yazılımlar için hızlı reaksiyonun ve yeni ortaya çıkan tehditler konusunda üstün farkındalık gösterir.Sisteme katılımınız opsiyoneldir. ESET LiveGrid® ESET ürününüzün yüklenmesi sırasında aktive edilmiştir. Eğer bu özelliği kapatmak isterseniz, ESET ürününüzün işlevselliği etkilenmeyecektir.

ESET LiveGrid® aktive edildiği zaman yeni sızıntılarla ilgili istatiksel bilgileri analiz için ESET laboratuarlarına göndermektedir. Sızıntıların analizi ESET'in tarama motorunun tespit kapasitesini arttırmaya yardımcı olmaktadır.

ESET LiveGrid® sadece yeni keşfedilen sızıntılarla ilgili bilgileri göndermektedir.. Gönderilen bilgiler, sızıntının bulunduğu örneğin ya da dosyanın kopyasının dizin adını, dosya adını, tespit tarihi ve zamanını, sızıntının bilgisayarınıza nasıl bulaştığını ve işletim sistemi bilgilerini içermektedir. Teslimat anonim olarak gönderilir ve hiçbir kişisel bilgiyi içermez. (eğer analiz için dosya içine eklenmediyse).

 

Bilgileriniz paylaşılmayacaktır.

Size ya da bilgisayarlarınıza ait laboratuarlarımıza gönderilen bilgilerin saklanmaması, dağıtılmaması nya da sürdürülmemesi için katı politikamız vardır. Amacımız basitçe, yeni,bilinmeyen güvenlik tehditlerine karşı en iyi savunma mekanizması kurmak için bilgi toplamaktır.

 

ESET ürününüz herhangi bir şüpheli dosyayı ESET laboratuarlarına analiz için göndermeden önce sizin izninizi almak amacıyla varsayılan olarak uyaracaktır. Gizliliğinizi sağlamak için net uzantılı (.doc ya da .xls gibi) dosyalarda bulunan sızıntılar asla gönderilmeyecektir. Eğer bunun dışında göndermek istemediğiniz dosya uzantısı varsa bunları ayrıca gönderilmeyecekler listesine ekleyebilirsiniz. Sizlere ESET LiveGrid® teknolojisini kullanarak sunduğumuz üstün koruma sisteminde bizlere yardım etmeye devam edeceğinizi umuyoruz. ESET LiveGrid® ayarlarına ulaşmak ve konfigüre etmek için lütfen tıklayınız.

ESET LiveGrid® ayarları ve konfigürasyon seçenekleri hakkında daha fazla bilgi almak için, ESET Ürünleri Kullanım Kılavuzu'na göz atınız.